propozycje rekolekcji


 

Oto jestem Żyjący... (Ap 1, 18)

 

15-dniowe Rekolekcje Paschalne, podczas których rozważaliśmy siedem słów Jezusa z krzyża oraz doświadczyliśmy kilku spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym.

(data publikacji: 17 kwietnia - 1 maja 2011)

 

 

Pozwól się odnaleźć - Rekolekcje Radiowe

 

20-dniowe rekolekcje wielkopostne - adaptacja radiowa rekolekcji napisanych przez ekipę e-DR, opublikowanych po raz pierwszy w Adwencie 2007 roku. Wprowadzenia w formacie mp3 ukazywały się w gdańskim Radio Plus oraz na stronie www.icfd.pl

(data publikacji: 13 marca - 10 kwietnia 2011)

 

 

Oto Pan Bóg przychodzi z mocą (Iz 40, 10)

 

27-dniowe rekolekcje adwentowe, które mają pomóc nam przyjąć moc Boga przychodzącego jako małe Dziecko.

(data publikacji: 28 listopada - 24 grudnia 2010)

 

 

Stanisław Kostka - święty buntownik

 

Kazania wygłoszone jako przygotowanie do świątecznego wspomnienia św. Stanisława Kostki SJ, patrona Polski (pliki mp3).

(data publikacji: 12 - 15 września 2010)

 

 

Na drogach miłości

 

22-dniowe Rekolekcje Paschalne, w czasie których kroczyliśmy z Jezusem po Jego i naszej Drodze Krzyżowej, by po Wielkanocy iść drogami Zmartwychwstałego.

(data publikacji: Wielki Post - Wielkanoc 2010)

 

 

Poufne i przyjacielskie z Bogiem obcowanie...

 

Te słowa św. Teresy z Avila były mottem rekolekcji adwentowych, w których chodzi przede wszystkim o to, by z Bogiem być. Zanim o cokolwiek Go poprosimy, zanim podziękujemy - potrzebujemy się z Nim spotkać, tak bezinteresownie; potrzebujemy poufnie i przyjacielsko z Nim obcować...

(data publikacji: 29 listopada - 24 grudnia 2009)

 

 

O 7 darach Ducha Świętego

 

Wprowadzenia do modlitwy, które przybliżają każdy z siedmiu darów Ducha Świętego: mądrość, rozum, rada, męstwo, umiejętność (wiedza), pobożność i bojaźń Boża (Iz 11, 1-2). Te krótkie rozważania ukazały się jako Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

(data publikacji: 22 - 31 maja 2009)

 

 

Poznać - Pokochać - Naśladować

 

22-dniowe rekolekcje paschalne, w których będziemy intensywnie poznawać Jezusa Chrystusa, uczyć się Go kochać i naśladować. Nie można iść za kimś, jeśli się go nie pokocha. Nie można kogoś kochać, jeśli się go nie poznało. Poznać zaś można tylko wtedy, gdy się za kimś idzie...

W tych rekolekcjach będziemy jednocześnie poznawać i próbowali pokochać siebie samych – bez tego nie można prawdziwie poznać i pokochać Boga.

(data publikacji rekolekcji: 29 marca - 19 kwietnia 2009)

 

 

Na początku...

 

25-dniowe rekolekcje pomocne w spotkaniu Boga, który nie tylko stwarza świat i człowieka, ale też pierwszy wychodzi do swojego stworzenia z propozycją głębokiej i osobistej relacji z Nim. To Bóg pierwszy kocha, pierwszy przebacza, pierwszy zaprasza do wspólnoty miłości. Tę prawdę staramy sie dostrzec poprzez przypatrywanie się różnym początkom, jakie opisane są w Piśmie Świętym.

(data publikacji rekolekcji: 30 listopada - 24 grudnia 2008)

 

 

Smakowanie codzienności - pięć dni z ignacjańskim rachunkiem sumienia

 

Pięciodniowe rekolekcje - intensywna nauka ignacjańskiego rachunku sumienia dla wszystkich, którzy pragną przemienić swoje życie i zacząć patrzeć na nie oczami Boga. To nauka codziennego szukania i znajdowania Boga we wszystkim, co nas spotyka.

(data publikacji rekolekcji: 7 - 11 października 2008)

 

 

Jak nie rozbić się o krzyż, czyli... o miłości Bożej

 

14-tygodniowe rekolekcje dla wszystkich, którzy czują się przygnieceni ciężarem swego krzyża, nie widzą sensu swojego cierpienia, są wypaleni, smutni, przygnębieni oraz dla wszystkich, którzy pragną odnaleźć głębię swojego życia w Miłości Boga objawionej na Krzyżu i w Zmartwychwstaniu.

(data publikacji rekolekcji: Wielki Post - Wielkanoc 2008)

 

 

Pozwól się odnaleźć

 

21-dniowe rekolekcje dla wszystkich, którzy swoje życie widzą jako bezowocne, "niepłodne", lub czują się gorsi od innych z jakiegokolwiek powodu.

(data publikacji rekolekcji: 2 - 24 grudnia 2007)