Pozwól się odnaleźć

Internetowe Rekolekcje

dla wszystkich, którzy swoje życie widzą jako bezowocne, "niepłodne",
lub czują się gorsi od innych z jakiegokolwiek powodu

 

      Może myślisz, że już nikt i nic Ci nie pomoże... że już jest tak źle, że nie może być gorzej... nie chcesz, a może nie potrafisz dać szansy sobie... a tym bardziej Bogu. Możemy się mocno pogubić, zaplątać, zamknąć w bólu, rozpaczy i marazmie... Ale zawsze jest szansa, zawsze jest nadzieja - bo ta nigdy nie umiera. Nadzieja nigdy nie umiera sama z siebie - tylko my mamy władzę, by ją uśmiercić w sobie. Nie czyń tego! Pozwól Bogu Cię odnaleźć. Pozwól Mu objąć Cię w pełnym ciepła i miłości uścisku, jakim Ojciec wita od dawna oczekiwanego syna. Nie zamykaj się na zawsze! Daj sobie i Jemu szansę.

 

      Inspiracją do napisania tych rekolekcji było dla mnie forum o wierze, które znajduje się na stronie dla rodziców, którzy utracili swoje dzieci lub mają dzieci chore (www.dlaczego.org.pl). Bardzo wielu z nich przeżywa kryzys wiary. Pytają o sens życia, często nie znajdując odpowiedzi. Jednym z najczęstszych pytań jest: Gdzie był wtedy Bóg?

 

      Celem tych rekolekcji jest pobudzenie wiary w tych osobach, które czują, że ją tracą lub utraciły. Nie widzą i nie doświadczają Boga w swoim życiu, mają do Niego żal, stał się On dla nich kimś odległym, obcym, może nawet złym. Zadają sobie ciągle pytanie: Kim jest Bóg, skoro pozwolił na… (śmierć mojego dziecka, na kalectwo mojego dziecka...). Te rekolekcje są też skierowane do tych, którzy nie widzą sensu swojego życia, którzy nie potrafią siebie pokochać i czują, że życie przelatuje im przez palce. Widzą swoje życie jako „niepłodne”, bezowocne... Czują się gorsi z jakiegokolwiek powodu. Te rekolekcje są też dla wszystkich, którzy w swoim przeżywaniu wiary chcą czegoś więcej, pragną jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga i mieć z Nim relację przyjacielską, intymną, wręcz rodzinną.
 

      Te rekolekcje nie mają pretensji do bycia jakimś wielkim przedsięwzięciem, z mądrymi konferencjami i słowami. Chcę poprzez proste teksty i nie za długie wprowadzenia do modlitwy, by to sam Bóg wkraczał do serc wszystkich modlących się i biorących w nich udział i przemieniał, uzdrawiał, pocieszał te serca, wlewając w nie wiarę, nadzieję i miłość. Chcę, by każdy mógł doświadczyć miłości Boga i Jego prowadzenia w życiu – niezależnie od okoliczności, sytuacji i trudności, jakie się w nim pojawiają.
 

      Rekolekcje trwają trzy pełne tygodnie. Teksty rekolekcyjne są w formacie html (do odczytywania bezpośrednio na stronie), a także w formie pliku tekstowego (.rtf) dla tych, którzy będą chcieli je sobie ściągnąć na komputer i wydrukować.

 

Dlatego chcę ją przynęcić,

na pustynię ją wyprowadzić

i mówić do jej serca

Oz 2, 16

 

Oto podniosę je odnowione

uleczę i uzdrowię ich

oraz objawię im obfity pokój

i bezpieczeństwo

Jr 33, 6


 

wprowadzenia do modlitwy - całość

 

kilka ważnych uwag na dobry początek

 

jak się modlić podczas rekolekcji