„Smakowanie codzienności”

pięć dni z ignacjańskim rachunkiem sumienia

 


      Dlaczego popełniasz ciągle te same błędy? Dlaczego życie przecieka Ci przez palce? Dlaczego tak trudno jest je uporządkować, zacząć „kontrolować”, bardziej panować nad nim? Życie ma smak, ale dlaczego nie możesz tego odczuć? Dlaczego masz poczucie życia w bałaganie, chaosie, nieustannej gonitwie? Może nawet chciałbyś to zmienić i prosisz Boga o łaskę, a mimo to nie wychodzi...

      Proponujemy intensywną naukę ignacjańskiego rachunku sumienia. Jest to codzienna modlitwa, która może powoli przemieniać Twoje życie. Jej moc tkwi w tym, że zaczynasz patrzeć na siebie i swoje życie oczami Boga. To, czego codziennie doświadczamy: wydarzenia, uczucia, myśli, pragnienia, samo z siebie niczego nas nie uczy – potrzebna jest refleksja, abyśmy mogli wyciągnąć z tego naukę i wzrastać. Rachunek sumienia to codzienne szukanie i znajdowanie Boga we wszystkim co nas spotyka.


Rekolekcje potrwają od 7 do 11 października 2008 r.


        Jak odprawić te rekolekcje?
      - Na początek przeczytaj dobrze konferencję wprowadzającą o rachunku sumienia oraz sposób jego odprawiania (linki poniżej). Wydrukuj ją sobie i czytaj w trakcie tych dni tak, by ten sposób modlitwy mocno „zapisał się” w Twoim sercu.
      - Ignacjański Rachunek Sumienia to codzienna modlitwa składająca się z pięciu punktów. W każdym dniu naszych rekolekcji proponujemy odprawienie jednej medytacji. Jej zadaniem będzie przybliżenie Ci kolejnych punktów rachunku sumienia przy pomocy Słowa Bożego (dzień 1 – punkt pierwszy, itd.).
      - W każdym dniu należy też odprawić CAŁY rachunek sumienia według metody podanej w konferencji. Naszym pragnieniem jest, by ta modlitwa na stałe wpisała się w Twoje życie i była codziennym wieczornym spotkaniem z Panem i podsumowaniem dnia wraz z Nim.


Celem zorientowania się w liczbie uczestników prosimy o krótki wpis w zeszycie ("biorę udział") lub o wysłanie e-maila o podobnej treści na adres e-DR. Wpisy te zostaną potem wykasowane.


konferencja wprowadzająca o rachunku sumienia

ignacjański rachunek sumienia - sposób odprawiania

 

rekolekcyjne wprowadzenia do medytacji

metoda modlitwy