POZWÓL SIĘ ODNALEŹĆ

 

To pierwsze rekolekcje napisane przez ekipę e-DR i opublikowane w Adwencie 2007 roku. Uwspółcześniona dla potrzeb radiowych metoda rekolekcji ignacjańskich w ciągu życia polega na wysłuchaniu w każdą niedzielę 20 min. konferencji oraz na odprawieniu od poniedziałku do piątku osobistej półgodzinnej medytacji w oparciu o podane wprowadzenie. Specyfiką tych rekolekcji jest możliwość uczestniczenia w nich za pośrednictwem rozgłośni radiowej. Wystarczy wysłuchać proponowanych materiałów na antenie Radia Plus Gdańsk (pliki dostępne również na naszej stronie w formacie mp3) oraz podjąć się odprawienia od poniedziałku do piątku przez cztery tygodnie półgodzinnej medytacji.

Przy tak znaczącym wysiłku duchowym proponujemy uczestnikom rekolekcji pomoc w formie spotkań – rozmów duchowych z osobą kierownika duchowego, które odbędą się raz w tygodniu w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej w Gdyni (dostępne dla osób z Trójmiasta). Rekolekcje radiowe przeznaczone są dla osób, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, natomiast nie mogą pozwolić sobie na kilkudniowe, zamknięte rekolekcje ignacjańskie w domu rekolekcyjnym poza swoim miejscem zamieszkania. Jest to propozycja tzw. rekolekcji w ciągu życia dla ludzi zapracowanych, zaangażowanych w swoje zajęcia i obowiązki, którzy odczuwają głód relacji z Bogiem i chcą ją pogłębić, a nie mogą pozwolić sobie na rekolekcje zamknięte. Jest to propozycja dla tych, którzy pragną odkryć głębszą jakość swojej posługi w świecie i pragną zaprosić do niej Boga w sposób jeszcze bardziej świadomy.

Jest to także okazja do praktycznej nauki modlitwy w szkole św. Ignacego Loyoli. Rekolekcje radiowe pośród życia są okazją do nauki szukania i znajdowania Boga we wszystkich rzeczach.

 

UWAGA! Poniżej podajemy linki zarówno do wersji nagranej rekolekcji jak i poprzedniej wersji w formacie Word, by korzystać z nich według upodobania.

 


wprowadzenia w formacie mp3

wprowadzenia w formacie Word

kilka ważnych rad duchowych